Отримані від реалізації гривні будуть використані для господарської діяльності та оплати податків, повідомили в парламенті.
Український парламент, шляхом прийняття правки №62 до закону про вдосконалення державного регулювання ринків фінансових послуг №9422, надав дозвіл до 31 грудня 2024 року здійснювати одноразовий безготівковий продаж російських та білоруських рублів через неросійські та непідсанкційні банки з рахунків у банках-резидентах, що були заморожені у зв’язку з розпочаттям повномасштабної агресії. Інформацію про це надано на офіційному веб-порталі Верховної Ради у середу, 22 листопада.
Андрій Мотовиловець, народний депутат від фракції “Слуга народу”, пояснив важливість відповідного документа перед голосуванням у Верховній Раді. “Під час розгляду закону на другому читанні були проведені консультації з Національним банком. Правка стосується українських платників податків, у яких заблоковані рахунки в рублях. Ми дозволяємо одноразово їх реалізувати, отримати гривні та використати ці кошти для господарської діяльності та сплати податків”, – відзначив він.
Раніше було зафіксовано рекордні обсяги придбання валюти українцями за останні 10 років. В той же період Національний банк України реалізував найбільший обсяг доларів на міжбанківському ринку з червня минулого року.
Також, Національний банк готується до наступного етапу пом’якшення валютних обмежень, проте зараз продовжує впроваджувати заходи для більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування.