Головна » Росія в Гаазі відкидає звинувачення у геноциді в Україні

Росія в Гаазі відкидає звинувачення у геноциді в Україні

Росія в Гаазі відкидає звинувачення у геноциді в Україні

Під час засідання суду в Гаазі представники Росії висловили свою позицію, яка тривала протягом трьох годин. Вони стверджували, що Міжнародний суд ООН не має компетенції в справі про звинувачення в геноциді згідно з Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

Під час свого виступу в суді Гааги Геннадій Кузьмін, представник Росії, зауважив: “Порушення Конвенції про геноцид не може відбутися, якщо немає факту геноциду”. Він також називав українську владу “київським режимом” і звинувачував її в утиску російськомовного населення, а також в “нацизмі”.

Представники Росії також закидали Україні, що та вчинила геноцид у Луганській та Донецькій областях і розпочала війну.

Ці заяви росіян викликали глузд у пресцентрі, де були присутні представники міжнародних ЗМІ.

Сьогодні російська сторона виступала в суді, і цей виступ тривав три години. Представники України виступатимуть у Міжнародному суді ООН завтра.

Попередньо було оголошено, що суд ООН відновлює публічні слухання у справі проти Росії. Україна вимагає притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду.

32 країни приєдналися до цієї справи, підтримуючи Україну, і також вони будуть мати можливість висловити свої погляди в суді 20 вересня. Слухання відбуватимуться у два раунди: Росія виступатиме 18 та 25 вересня, а Україна – 19 та 27 вересня. Після слухань по питанню юрисдикції буде розглянута суть справи, якщо суд визнає її прийнятною.